Monachium + Berlin +Kolonia

MONACHIUM

Monachium, pięknie położona stolica Bawarii, jest znana nie tylko z Oktoberfestu. Obok nowoczesnych budynków można w niej znaleźć wiele gotyckich i barokowych kościołów, które są charakterystyczne dla miasta i tworzą unikalny nastrój. Monachium liczy 1,2 miliona mieszkańców. Monachium ma bardzo wiele do zaoferowania: sport w parku olimpijskim lub spektakularne mecze piłki nożnej, wystawy w muzeach i galeriach, teatry, kina i międzynarodowe festiwale filmowe, moda, rozmaite koncerty i wiele innych atrakcji. Latem można posiedzieć w ogródkach piwnych, pływać w jeziorach miejskich i okolicznych lub wybrać się na wycieczkę do bajkowego zamku Neuschwanstein zbudowanego dla króla Ludwika II. Zimą z kolei miasto jest pokryte śniegiem, ludzie piją „Glühwein” na rynku Christkindl lub jeżdżą na nartach w pobliskich Alpach.

BERLIN

Berlin to jedno z najbardziej interesujących miast w Niemczech. Jest nie tylko politycznym centrum państwa, ale ma także sporo do zaoferowania w dziedzinie historii, kultury i czasu wolnego. W licznych muzeach i wystawach berlińskich można się sporo dowiedzieć o historii Niemiec i sztuce współczesnej. Wielonarodowość mieszkańców Berlina wyraża się w ogromnej liczbie corocznych festiwali ulicznych i parad, takich jak np. „Karnawał kultur”. Bogate nocne życie Berlina może łatwo konkurować z nocnym życiem w Nowym Jorku czy Londynie. Także okolice Berlina oferują wiele możliwości spędzania czasu wolnego.

KOLONIA

Jedno z największych niemieckich miast z ponad dwoma tysiącami lat historii założone jeszcze przez Rzymian. Jest jednym z najstarszych miast w Niemczech. To właśnie tutaj, a nie we Francji, powstała pierwsza na świecie fabryka perfum i narodziła się słynna woda kolońska Eau de Cologne.  Niewątpliwą atrakcją miasta jest hucznie świętowany karnawał, Kolończycy nazywają go piątą porą roku.